Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


Rybnik udostępnia dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych

Poniżej przedstawiamy Państwu informacje dotyczące dofinansowania w Rybniku. Nasza firma przeprowadza weryfikację techniczną budynku zgodnie z załącznikiem nr 5 do Regulaminu. Pomagamy również w przeprowadzeniu wszystkich innych formalności.

Dofinansowanie dotyczy instalacji fotowoltaicznych o mocy nie mniejszej niż 3 kW (moc nominalna falownika) i mocy modułów PV nie mniejszej niż 2,8 kWp. Możliwe jest również połączenie inwestycji:

  • instalacja fotowoltaiczna oraz pompa ciepła,
  • instalacja fotowoltaiczna oraz kocioł na pelet.

Informacje pochodzą ze strony rybnik.eu.

„Maksymalna wysokość dotacji:

  • instalacja fotowoltaiczna – 4700,00 zł netto/kWp (łącznie nie więcej niż 14 100,00 zł netto),
  • instalacja powietrznej pompy ciepła – 7500,00 zł netto,
  • instalacja kotła na pelet o mocy od 10 kW do 20 kW – 15 000,00 zł netto, od 20 kW do 30 kW – 17 500,00 zł netto.

Termin składania wniosków: od 30 marca 2018 do 30 kwietnia 2018

Miejsce składania wniosków: Kancelaria Urzędu Miasta Rybnika (Wniosek można złożyć wyłącznie w urzędzie gminy, na terenie której zlokalizowana jest nieruchomość objęta Wnioskiem o przyznanie grantu).

Kto może ubiegać się o dotację?

Z dotacji będą mogli skorzystać właściciele/współwłaściciele/użytkownicy wieczyści domów mieszkalnych na terenie Godowa, Jastrzębia–Zdroju, Krzyżanowic, Marklowic, Pszowa, Raciborza, Rybnika, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego i Żor. Do udziału w Projekcie mogą być również zgłoszone nieruchomości, które stanowią miejsce rejestracji działalności gospodarczej lub rolniczej. O kolejności na liście będą decydowały kryteria punktowe – nie decyduje kryterium „kto pierwszy ten lepszy”.

Forma wsparcia:

Grant jest wypłacany jako refundacja, po podpisaniu umowy o powierzenie grantu, zrealizowaniu zadania i akceptacji złożonego wniosku o rozliczenie grantu.

Jak to zrobić?

– Musisz być właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym domu jednorodzinnego na terenie jednej z 10 wskazanych gmin.

– Należy dokonać weryfikacji technicznej budynku na własny koszt zgodnie z załącznikiem nr 5 do Regulaminu.

– Jeżeli spełnisz warunki wskazane w Regulaminie musisz złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w trakcie naboru – dokumenty są dostępne na www.subregion.pl oraz w załącznikach poniżej.

– Lista rankingowa uczestników projektu zostanie ustalona na bazie kryteriów punktowych.

– UWAGA! Warunkiem przyznania dotacji będzie zakwalifikowanie projektu składanego przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku do dofinansowania w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.”

Dokumenty i regulamin można pobrać tutaj: rybnik.eu.