Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


Proponujemy Państwu nowoczesne rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, dzięki którym osiągną Państwo wymierne korzyści finansowe. Możemy zaproponować:

  • kompleksową usługę zaprojektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznych,
  • dostawę i montaż elektryczny instalacji na konstrukcji wsporczej przygotowanej przez Klienta,
  • montaż elektryczny urządzeń zakupionych i przygotowanych przez Klienta,
  • pomoc w przeprowadzeniu wszystkich formalności związanych z uruchomieniem instalacji,
  • wsparcie przy składaniu wniosków o dofinansowanie.

Dopasujemy się do Państwa potrzeb i zapewnimy optymalizację wydatków związanych z instalacją fotowoltaiczną.

Gabrypol w telewizji TVS

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

 

jak-dziala-fotowoltaikaInstalacje składają się z paneli krzemowych 1, które zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Ich działanie opiera się na zjawisku fotoelektrycznym – promienie słoneczne (fotony) padające na panel powodują przemieszczenie ładunków elektrycznych i pojawienie się różnicy potencjałów, czyli napięcia elektrycznego.

W ten sposób produkowany jest prąd stały, który przewodami odpornymi na promieniowanie UV oraz temperaturę 90°C 2 płynie do inwertera 3.

Inwerter z kolei zamienia prąd stały w prąd zmienny, który można już przekazać do wewnętrznej sieci elektrycznej 4, aby wykorzystać go na własne potrzeby i zasilić 5 urządzenia domowe,  oświetlenie, a nawet stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Ze względu na to, że prąd zmienny można przesyłać na duże odległości, nadwyżkę wyprodukowanej energii można przekazać do miejskiej sieci energetycznej 6. Prąd można również magazynować w opcjonalnych akumulatorach 7, aby wykorzystać go, gdy zabraknie słońca.

 

 

INSTALACJA ON GRID  4 6

To instalacja, która jest podłączona do sieci energetycznej (bez akumulatorów). Prąd wyprodukowany przez panele można wykorzystać na własne potrzeby, nadmiar wyprodukowanego prądu przekazywany jest do sieci energetycznej (zewnętrznego dostawcy prądu – operatora systemu dystrybucji). Jeżeli jednak prądu z paneli będzie za mało, można go wówczas pobrać/odebrać* z sieci energetycznej. Dzięki zainstalowaniu licznika dwukierunkowego monitoruje się zarówno pobór z sieci energetycznej zewnętrznego dostawcy prądu, jak i ilość nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne przekazanej do sieci energetycznej.

Dla osób prywatnych: najbardziej korzystne rozwiązanie, mimo że większość osób przebywa w ciągu dnia poza domem. Energia, której nie wykorzystamy na bieżąco, będzie przekazana do sieci energetycznej (zewnętrznego dostawcy prądu), skąd można ją odebrać wieczorem, w nocy, a także zimą – za każdą kWh oddaną do sieci można odebrać 0,7 lub 0,8 kWh. W takim wypadku sieć energetyczna działa jak magazyn energii.

Dla przedsiębiorców: najbardziej korzystne rozwiązanie. W przypadku instalacji do 50 kW z produkcją na własne potrzeby za każdą kWh oddaną do sieci można odebrać 0,7 lub 0,8 kWh. W przypadku instalacji powyżej 50 kW instalację należy dobrać tak, aby większość prądu wykorzystywana była na własne potrzeby. Nadwyżka wyprodukowana poza godzinami pracy będzie sprzedawana do sieci.

*Szczegółowe zasady rozliczania znajdą Państwo TUTAJ.

INSTALACJA OFF GRID 4 7

To instalacja wyposażona w akumulatory i niepodłączona do sieci energetycznej. Wyprodukowana energia jest zużywana na bieżąco oraz magazynowana do wykorzystania w godzinach wieczornych i nocnych. Akumulatory podnoszą jednak koszt instalacji.

Dla osób prywatnych: ze względu na duży koszt akumulatorów rozwiązanie to jest korzystne tylko dla osób, które nie mają dostępu do sieci energetycznej, np. w górach.

Dla przedsiębiorców: nie jest to korzystne rozwiązanie, ze względów praktycznych i finansowych lepsze wyniki osiąga się z instalacją ON-GRID lub hybrydową.

INSTALACJA HYBRYDOWA 4 6 7

Łączy zalety obu wyżej wymienionych systemów – jest podłączona do sieci i wyposażona w akumulatory.

Dla osób prywatnych: ze względu na duży koszt akumulatorów nie jest to korzystne rozwiązanie.

Dla przedsiębiorców: jest to korzystne rozwiązanie dla szpitali, straży pożarnej i innych instytucji, które muszą mieć awaryjne źródło prądu.

INSTALACJA wykorzystywana do podgrzewania wody

Nie wymaga stosowania inwertera, ani układania rur ze zbiornika na dach, jedynie kabla odpornego na UV oraz temperaturę 90°C. Takie rozwiązanie obniża koszt instalacji, może być również włączone jako część w/w typów instalacji.

Więcej informacji:

Rozliczanie energii

Sposoby montażu

Co warto wiedzieć

Nasze realizacje

Ile kosztuje instalacja?

Zapytanie