Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


Dofinansowanie z UM Rybnik

Urząd Miasta w Rybniku po raz kolejny oferuje swoim mieszkańcom dofinansowanie na cele ekologiczne takie jak domowe instalacje fotowoltaiczne. Już dziś można zapoznać się ze wzorami wniosków oraz regulaminem przyznawania dotacji.

Wnioski będzie można składać od 2 stycznia do 30 września 2018r. w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnik. Będą one rozpatrywane według kolejności wpływu – do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. W przypadku złożenia niekompletnego wniosku zostanie on odrzucony bez rozpatrywania

Beneficjentem dofinansowania na instalacje PV mogą zostać wyłącznie osoby fizyczne posiadające mieszkanie lub dom zlokalizowany na terenie miasta Rybnik. Wnioskodawca, który uzyskał w  przeszłości dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną ze środków budżetu UM w Rybniku, może ponownie ubiegać się o dotację na ten sam cel jeżeli minęło 10 lat od czasu pozyskania pierwszej dotacji.

Wysokość dofinansowania może wynieść 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 000,00 zł brutto. Wszystkie koszty kwalifikowane mogą powstać dopiero po podpisaniu umowy z UM w Rybniku.

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne przeznaczone jest dla mikroinstalacji o mocy do 10 kW pod warunkiem, że budynek posiada ekologiczne źródło ciepła w myśl uchwały nr V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z 7 kwietnia 2017r.

Możemy pomóc Państwu w przygotowywaniu wniosków, w razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Szczegółowe informacje i wzory wniosków dostępne są TUTAJ.

 

Informacje o dofinansowaniu z UM Katowice